Ehliyetim Nerede? Kaç Günde Gelir? PTT Ehliyet Takip

PTT Ehliyet Takip Etme Ehliyetlerin değişmesi ile birlikte kargo bekleyen kişilerin sayısı da bir hayli arttı. Yeni ehliyet kartı başvurusu yaptıysanız eğer sizler de ehliyetim nerede, kaç günde gelir sorularını sorabilirsiniz. Bu durumda PTT ehliyet takip sistemini kullanarak gereken sorgu işlemlerinizi yapabilirsiniz.

PTT, sizlere yeni ehliyetlerinizi ulaştıran bir firmadır. Türkiye’nin en güçlü ve geniş dağıtım ağına sahip firması olan PTT üzerinden kargo takiplerinizi yapabilirsiniz. Kargolarınızın son durumunu kolayca öğrenmek ve sormak için PTT ile iletişime geçmelisiniz. PTT kargo takip yaparak ehliyetin ne zaman sizlere ulaştırılacağını öğrenebilirsiniz.

Ehliyetim Nerede? PTT Ehliyet Takip

Yeni aldığınız ehliyetleriniz ortalama olarak 15 gün – 30 gün içerisinde sizlere teslim edilmektedir. Hemen sizlere verilmeyen yeni sürücü belgeleri için belirli bir basım ve teslim zamanını hesap etmelisiniz. Sizlere yeni basılan kartlarınız haricinde dilerseniz geçici bir ehliyet verilmektedir. Bunun için de nüfus müdürlüklerine gerekli başvuruların yapılması gerekir. Başvuru sonrasında 15 gün süre ile kullanabileceğiniz yeni ehliyetlerin sizlere verildiğini bilmekteyiz.

Ehliyetim Nerede? Kaç Günde Gelir? PTT Ehliyet Takip
Ehliyetim Nerede? Kaç Günde Gelir? PTT Ehliyet Takip

PTT Ehliyet Takip Kaç Günde Gelir?

Ehliyetlerinizin sizlere teslim edilmesi genellikle 15 günü bulmaktadır. Ancak bazı zamanlarda bu süre daha da kısalabilir. Mesela 1 hafta süresinde sizlere teslim edilen ehliyetleriniz de olacaktır. Bu durumda yapmanız gereken şey bir an önce ehliyet başvurusu yaparak yeni bir ehliyet kartı çıkartmak olacaktır.

PTT Ehliyet Takibi Nasıl Yapılır?

PTT Kargo, sizlere ehliyetlerinizi en hızlı şekilde ulaştırmak için Türkiye’ye dağıtım yapmaktadır. Dağıtım birimi aracılığı ile standart bir teslimat kapsamında PTT Kargo, ortalama olarak ürünlerinizi 2 – 3 iş günü içerisinde sizlere teslim etmektedir. PTT kargo tarafından evinize kadar getirilen kargolarınız ile ilgili son bilgileri ise kargo sorgulama yaparak öğrenebilirsiniz.

Gonderitakibi.net üzerinden kargolarınızı sorgulayabilirsiniz. Bu sorgulama kapsamında dikkat çeken en önemli nokta ise sorgulamalardaki başarı oranıdır. Başarılı bir şekilde ehliyet takibini PTT kargo üzerinden de sorgulayabilirsiniz. Kargonuz firmaya verildiğinde hemen sizlere bir bilgilendirme gönderilmektedir. Bu bilgilendirmeye bağlı olarak gönderi numarasını gereken yerlere girmeniz durumunda hemen takibini yapabilirsiniz.

PTT Kargo Takibi ve Barkod Numarası

Ehliyetim nerede sorusu akabinde artık sizler de kargo sorgulama işlemlerini yapmaya başlamalısınız. Burada sizlere ehliyetinizin basılması akabinde “kargo barkod numarası” verilmektedir. Bu numaralar ile birlikte kargonuzun anlık olarak nerede olduğunu sorgulayabilirsiniz. En doğru şekilde sorgulama yapmak için telefonunuza gelen barkod numarasını kaybetmemelisiniz.

Ehliyetim Nerede? Kaç Günde Gelir? PTT Ehliyet Takip
Ehliyetim Nerede? Kaç Günde Gelir? PTT Ehliyet Takip

Ehliyetiniz Gelmediyse Ne Yapmalısınız?

Kimi zaman kargo sorgulaması sonrasında ehliyet ile ilgili bir durum göze çarpmaz. Bu durumda da en doğru şekilde ehliyetinizin ne zaman sizlere ulaştırılacağını öğrenmeniz gerekir. Ehliyetiniz tüm çabalarınıza ve sorgulamalarınıza rağmen hale size gelmediyse o zaman yetkililer ile iletişime geçmeniz gerekir. Eğer ki ehliyetiniz kargoya takıldı ise o zaman PTT kargo müşteri hizmetlerine ulaşmaya çalışmalısınız.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

] }

Yorum yapın